Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výzva ke složení hudby k animovanému filmu - soutěž

Mezinárodní kompoziční soutěž složení originální hudby (soundtrack) ke krátkému animovanému filmu “Once Upon a Line” a jeho prezentace na Festivalu animovaného filmu v Řecku. Uzávěrka přihlášek: pondělí, 26. března 2019

 Již třetím rokem je vyhlášena mezinárodní kompoziční soutěž hudby k animovanému filmu organizovaná Megaronem – Koncertní síňí v Aténách v rámci cyklu BRIDGES a ve spolupráci s Mezinárodním festivalem animovaných filmů Animasyros+Agora. 

Více než 130 účastníků ze strany skladatelů hudby k filmům a zejména animovaným filmům – skladatelů mladých i starších – se každý rok účastní této soutěže.

Členové poroty : Foivos Delivorias (zpěvák a skladatel), Marineta Kritikou (režisérka), Dimitris Marangopoulos (skladatel, vedoucí cyklu BRIDGES), Evanthia Reboutsika (skladatelka), Theodore (skladatelka) and Gary Salomon (skladatel, UK).   


Bude vybráno 20 filmů, které budou prezentovány v Megaronu – Athénské koncertní síni. Tři vítězové budou vybráni z užšího seznamu deseti skladeb, obdrží také peněžní odměnu a filmy s jejich hudbou budou prezentovány na Mezinárodním festifalu animovaných filmů Animasyros na řeckém ostrově Syros.

Veřejná prezentace: pondělí 13. května 2019

Film můžete vidět a najít všechny potřebné informace, podmínky a přihlášku na odkazu:http://omma.megaron.gr/cinemusic/Main.aspx    

Uzávěrka přihlášek: pondělí, 26. března 2019, (17:00 čas Řecka)       

Informace a přihášky : Penelope Patrikianou (ppat@megaron.gr, 210 7282736)

http://www.megaron.gr/default.asp?la=2&pid=368

Podporováno Ministerstvem kultury a sportu Řecké republiky

 

Zúčastněte se 11. mezinárodního hudebního festivalu v Athénách

Filharmonické sdružení Řecka vyzývá k účasti na 11. ročníku Mezinárodního festivalu sborů a filharmonických orchestrů ve dnech 3.- 5. května 2019 v Aténské koncertní síni (sál Christos Lambrakis).

11. Mezinárodní hudební festival

Athénské filharmonické sdružení vyzývá k účasti na 11. ročníku Mezinárodního festivalu sborů a filharmonických orchestrů , které se bude konat ve dnech 3.- 5. května 2019 v Aténské koncertní síni (sál Christos Lambrakis).

Festivalu se mohou zúčastnit filharmonické kapely, polyfonní sbory, stejně jako všechny druhy orchestrů.

Pro informace o účasti se obraťte emailem na adresu:

 sindesmos.filarmonikwn@gmail.com  &  s.f.x.e.1@hotmail.com  nebo na webové stránky  http://philharmonic6.webnode.gr/ nebo na sekretariát sdružení  +30 6984913987.

 

 

Beyond Borders Festival - výzva k účasti

Mezinárodní festival dokumentárních filmů BEYOND BORDERS vyzývá k podání přihlášky k účasti na jeho 4.ročníku konaném v srpnu 2019 na řeckém ostrově Castellorizo.

“Let’s bring the world to Castellorizo and take Castellorizo to the world!”

4. ročník Mezinárodního fesivalu dokumentárních filmů “Beyond Borders” organizovaný od r. 2016 Řeckou historickou nadací v Athénách (Hellenic History Foundation - IDISME) a mezinárodně podporovaný Asociací Ecrans des Mondes v Paříži (AEM), konaný na řeckém ostrově Castellorizo promítá dokumentární filmy z Řecka, Evropy a celého světa produkované v posledních pěti letech (2015-2019). Festivalový program také zahrnuje řadu kulturních akcí a usiluje o to, aby v globálním měřítku důrazně reflektoval význam studia a dokumentování historických trendů a událostí s cílem pochopit výzvy, příležitosti a nebezpečí naší politické a sociálně-ekonomické současnosti. “Beyond Borders” vyzývá filmové tvůrce historických a sociálně-politických dokumentů z celého světa, aby představili své filmy. Přihláška a pravidla festivalu jsou k  dispozici na webových stránkách Festivalu: http://beyondborders.gr/en/call/submission/. Uzávěrka přihlášek: 15. května 2019.

             Soutěžní filmy jsou hodnoceny mezinárodní porotou. V letošním roce jí bude předsedat několikanásobně oceněný australský dokumentarista Nick Torrens. Porota předá dvě ceny: Nejlepší historický dokument a Nejlepší sociopolitický document, poskytované řeckým parlamentem.  Každé promítání bude následovat  Q&A diskuse s režisérem a/nebo odborníkem na téma filmu. Vstup je zdarma.

Festival konaný pod záštitou řeckého MZV je skutečnou oslavou kultury na okraji Egejského moře. Podívejte se na krátký film ze  3. ročníku festivalu "Bez hranic" zde: https://youtu.be/vgvKsD9BYOY

              Festival každoročně uděluje také dvě speciální ceny partnerům: Čestné média a Čestný akademický institut  (The Media of Honor and the Academic Institution of Honor) a tímto způsobem ctí ty, kteří prosazují hodnoty reprezentované festivalem.

Irini SARIOGLOU & Michel NOLL   

 

 

 

Animasyros 12: Výzva k účasti!

Zúčastněte se letošního 12. ročníku Mezinárodního festivalu animovaného filmu Animasyros 12 v září 2019 na řeckém ostrově Syros!

Výzva k podání filmů!

Pokud jste režisér, producent, animátor nebo z nějakého důvodu máte animaci připravenu k projekci pro festivalovou veřejnost - a nejen pro ni – můžete podat přihlášku k účasti ve třech soutěžních programech a stát se součástí  Animasyros 12. Přihlášky zasílejte prostřednictvím elektronické platformy FilmFreeway. 

Podání přihlášek začíná 6. února a končí dne 25. června 2019.

AnimaGreen: letošní 12 ročník největšího řeckého festivalu animovaných filmů je  "zelený".

Mezinárodní festival Animasyros, velká oslava animace se bude konat 12. rok po sobě, ve dnech 18. až 22. září 2019 na ostrově Syros.

Pro více informací o přihláškách :  https://bit.ly/2tduDHH

Kontakt: programme@animasyros.gr 

 

 

Noc s Andersenem a časopis Krajánek

Noc s Andersenem (NsA), která letos proběhne 29. března v knihovnách a dalších vzdělávacích institucích v České republice i za jejími hranicemi již podevatenácté, získala pro letošní ročník nového partnera, kterým se stal časopis Krajánek.

Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena, které připadá na 2. dubna, kdy je od roku 1967 vyhlášen i Mezinárodní den dětské knihy.

První Noc s Andersenem proběhla v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně, v r. 2001 noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení proběhlo ve 40 knihovnách, o dva roky později se nocovalo již ve 153 knihovnách v Čechách a na Slovensku a v dalších letech se připojovaly další a další knihovny, školy, školky, spolky a občanská sdružení z dalších a dalších zemí.  V r. 2018 proběhla již na 1 600 místech  za odhadované účasti 95.000 malých a velkých účastníků. 

Letos se do Noci s Andersenem zapojí jako partner časopis Krajánek, který je jediný časopis svého druhu zaměřený na multilingvní děti (hovořící dvěmi či více jazyky) a vydávaný spolkem Krajánek ve světě. Všem zúčastněným přispěje řadou originálních materiálů a jeho březnové číslo je věnováno právě Noci s Andersenem.  Časopis vznikl v r. 2014 v krajanském spolku v tureckém Istanbulu, je dobrovolnou iniciativou a v současnosti se na jeho tvorbě podílí krajané ze 16 států. Vychází pouze v on-line podobě a je ke stažení zdarma. (http://krajanekvesvete.cz/) 

 


Naši partneři