Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Diplomats for the Red Cross

Řecký červený kříž města Loutraki společně se zastupitelstvem města a ve spolupráci s Českým centrem v Athénách uspořádalo 23. října 2019 charitativní koncert „Diplomaté pro Červený kříž“ v kongresovém centru Alexandrio.

Koncert se konal v Loutraki poprvé a byl právem označen za vysoce inovativní a úspěšný.

Velvyslanci a diplomaté z České republiky, Německa, Japonska, Ruska, Moldávie, Rumunska, Nigérie a Ekvádoru předvedli své dovednosti a svou lásku k umění hrou na hudební nástroje, zpěvem či recitací. Během večera vystoupilo také české umělecké jazzové  Trio Petry Eyrnei, dále Filharmonický orchestr města Loutraki, známé řecké zpěvačky Kalliopi Veta a Fotini Darra nebo sbor hudební školy z nedalekého Korinthu a večerem provázel jedinečný a v Řecku jednoznačně nejslavnější moderátor Alexis Kostalas. Z hlediště koncert sledovalo více než 600 diváků, včetně starosty města a dalších významných osobností.  

České centrum Athény a a Velvyslanectví České republiky přispěly k této akci nejlepším možným způsobem, a to nejen osobní přítomností ředitelky p. Kuligové, vystoupením velvyslance ČR p. Bondyho a zajištěním vynikajícího hudebního tria, ale také svou podporou a pomocí v každé fázi organizace večera a především vytvořením původní myšlenky této charitativní akce. 

České centrum Athény při této příležitosti uspořádalo také výstavu „Řekové na Moravě“, která se setkala s bezprecedentním úspěchem a během prvního dne ji zhlédlo několik stovek návštěvníků. V budoucnu slibuje nadále podporovat takové akce, které propagují solidaritu a humanitární myšlenku a přispívají k rozšiřování kulturních vztahů mezi státy.