Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Kouzelný svět Adolfa Borna v galerii MaLou Art

Všechny novinky

Kouzelný svět Adolfa Borna v galerii MaLou Art

Jak kreslil Adolf Born? Čím se lišil od ostatních výtvarných umělců? Které knihy ilustroval a kdo jsou Mach a Šebestová? O tom všem a mnohém dalším se diskutovalo, ale také hodně malovalo, v galerii MaLou Art v centru Athén jedno nedělní poledne.

Děti se dozvěděly co je galerie a prohlédly si nejdříve vystavené obrazy současných řeckých umělců, o kterých jim povídali sami jejich autoři a spolu s dospělými si pak poslechli přednášku o významném českém výtvarníkovi Adolfu Bornovi. Prostřednictvím projekce obrázků z jeho tvorby a listováním v knížkách, které ilustroval, se ponořili do jeho kouzelného, barevného světa prapodivných tvorů, lidí a zvířat. Obdivovali jeho fantazii, seznámili se s žáky 3.B a Jonatánem, s pohádkou o kouzelném sluchátku a pak už si všichni dohromady zkusili vybarvit Bornovy omalovánky nebo nakreslit své vlastní obrázky.

Celým workshopem se neslo povídání o České republice, o jejich krásách a lidech a ti, kteří ji již navštívili, přidávali své zážitky, tipy na výlety i kulturní vyžití. Mezinárodní složení účastníků akce, kteří pocházeli ze šesti zemí Evropy, zpestřilo příjemně strávenou neděli.