Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Beyond Borders Festival - výzva k účasti

Všechny novinky

Beyond Borders Festival - výzva k účasti

Mezinárodní festival dokumentárních filmů BEYOND BORDERS vyzývá k podání přihlášky k účasti na jeho 4.ročníku konaném v srpnu 2019 na řeckém ostrově Castellorizo.

“Let’s bring the world to Castellorizo and take Castellorizo to the world!”

4. ročník Mezinárodního fesivalu dokumentárních filmů “Beyond Borders” organizovaný od r. 2016 Řeckou historickou nadací v Athénách (Hellenic History Foundation - IDISME) a mezinárodně podporovaný Asociací Ecrans des Mondes v Paříži (AEM), konaný na řeckém ostrově Castellorizo promítá dokumentární filmy z Řecka, Evropy a celého světa produkované v posledních pěti letech (2015-2019). Festivalový program také zahrnuje řadu kulturních akcí a usiluje o to, aby v globálním měřítku důrazně reflektoval význam studia a dokumentování historických trendů a událostí s cílem pochopit výzvy, příležitosti a nebezpečí naší politické a sociálně-ekonomické současnosti. “Beyond Borders” vyzývá filmové tvůrce historických a sociálně-politických dokumentů z celého světa, aby představili své filmy. Přihláška a pravidla festivalu jsou k  dispozici na webových stránkách Festivalu: http://beyondborders.gr/en/call/submission/Uzávěrka přihlášek: 15. května 2019.

             Soutěžní filmy jsou hodnoceny mezinárodní porotou. V letošním roce jí bude předsedat několikanásobně oceněný australský dokumentarista Nick Torrens. Porota předá dvě ceny: Nejlepší historický dokument a Nejlepší sociopolitický document, poskytované řeckým parlamentem.  Každé promítání bude následovat  Q&A diskuse s režisérem a/nebo odborníkem na téma filmu. Vstup je zdarma.

Festival konaný pod záštitou řeckého MZV je skutečnou oslavou kultury na okraji Egejského moře. Podívejte se na krátký film ze  3. ročníku festivalu "Bez hranic" zde: https://youtu.be/vgvKsD9BYOY

              Festival každoročně uděluje také dvě speciální ceny partnerům: Čestné média a Čestný akademický institut  (The Media of Honor and the Academic Institution of Honor) a tímto způsobem ctí ty, kteří prosazují hodnoty reprezentované festivalem.

Irini SARIOGLOU & Michel NOLL