Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Koncert "Puella Trio" v Navpliu

Všechny novinky

Koncert "Puella Trio" v Navpliu

Město kultury Navplio přivítalo léto 28. ročníkem svého věhlasného festivalu klasické hudby, na kterém vystoupily tři talentované české umělkyně Eva Krestová (housle), Aneta Šudáková (violoncello) a Veronika Bohmova (klavír) tvořící hudební trio s názvem „Puella Trio“.

Koncert se konal na jednom z romantických náměstí města, náměstí Sv. Spiridona, kde Puella Trio zahrály svůj pečlivě vybraný program. V první polovině zazněly skladby J. Haydna, J. Turiny a R. Haase  a pro druhou polovinu si trio vybralo lehčí skladby v duchu „Café music“, které obzvláště kladně přivítalo celé publikum.

Každým rokem zde mají místní obyvatelé, návštěvníci z celého Řecka a řada zahraničních turistů možnost vychutnat si řadu kvalitních hudebních koncertů renomovaných umělců klasické hudby přijíždějících z celého světa. Navplio potvrdilo ještě jednou, že patří k nejdůležitějším světovým hudebním destinacím.

Organizátoři festivalu využívají nadčasového půvabu města, které nabízí ideální prostředí pro nezapomenutelné chvíle při poslechu klasické hudby. Toto malebné přístavní město ležící na východním pobřeží Peloponésu se roku 1829 stalo prvním hlavním městem samostatného Řecka. Dominantní kulisou města je pevnost Palamidi, na kterou se návštěvník dostane po 999 schodech, za což je odměněn nádherným výhledem na město a záliv.

Akce se uskutečnila ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Athénách