Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Holektiv na tanečním festivalu Akropoditi DanceFest

Všechny novinky

Holektiv na tanečním festivalu Akropoditi DanceFest

Taneční skupina Holektiv zazářila na 7.ročníku Mezinárodního festivalu tance a tanečního divadla Akropoditi DanceFest se svým vystoupením „Kaffeeklatsch“.

Tři absolventky pražské HAMU tvořící taneční skupinu Holektiv, Eva Stará, Karolína Křížková a Andrea Vykysalá, představily na ostrově Syros jeden ze svých tanečních projektů, ve kterém hlavní roli sehrál…kávovar! Humorně laděná inscenace, jejímž tématem je klevetění u kávy, Kaffeeklatsch, povýšila automatický kávovar na božstvo, před kterým kávychtivé a spořádané dámy v nadýchaných sukýnkách předvádí krkolomné pózy, aby jim vydal onen lahodný hnědý mok. 

Hodinový program plný tanečních, divadelních, pantomimických a akrobatických prvků zhlédli návštěvníci v Akropoditi Dance Centre v hlavním městě a zároveň přístavu ostrova, v Ermoupoli. V hledišti byla také řada tanečníků z různých koutů světa, účastníků festivalu, kteří odborným okem uznali výkon Holektivu za vysoce profesionální, zábavný a originální.   

Jednalo se o první účast souboru z ČR na tomto mezinárodním festivalu, který se koná každé léto od r.2013 po dva červencové týdny a je plný vystoupení, workshopů, promítání a paralelních aktivit po celém ostrově.