Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Život a dílo F. Kafky v Contemporary Theatre

Všechny novinky

Život a dílo F. Kafky v Contemporary Theatre

Divadelní hru „Zámek“ Franze Kafky v podání řecké skupiny herců Současného divadla mohli zhlédnout po 15 večerů diváci v centru Athén. Z iniciativy Českého Centra byla v divadle umístěna také doprovodná výstava prezentující život a dílo tohoto geniálního spisovatele.

V předsálí divadla, měli návštěvníci možnost dozvědět se více o Franzi Kafkovi, poznat jeho dětství, životní osudy i jeho tvorbu a ve světle těchto informací zhlédnout novým pohledem přenos jednoho z jeho nejslavnějších románů na scénu athénského divadla. Výstavu, umístěnoupřijali s nadšením také samotní herci. Dle jejich slov pomohla i jim lépe pochopit Kafkův náhled na svět.

„V celé světové literatuře znám jen jedno dílo, které je absolutním stvořením jiného světa. Dílo, které zjevně bere všechny své materiály z tohoto světa a ukládajíc jeho pořádku a „logice“ jemnou a neznatelnou změnu, vytváří z nich svět, který se nepodobá žádnému jinému. Díky němu objevujeme s úžasem a zděšením, že možná někdy v takovémto světě můžeme žít. To je "Zámek" Franze Kafky.“ říká režisér Orestis Tatsis.

Výstavu poskytlo Velvyslanectví České republiky v Athénách.